Skvělou základní část jsme korunovali desítkou!

42. kolo, sobota 26.2.2022, Hronov
10:3
3:2, 1:1, 6:0
HC Wikov Hronov

Pluháček (30. Pavlíček) – Heligr, Mikulec, Suk, Kynčl, Degtěrev, Exner (C), Romanov – Lavrenov, Nazarov, Duchan, Janda, Bucek, Moník, Teuber, Hašlar, Šlaicher, Lebedkin, Kozák (A), Matouš Trenér: Martin Táborský

HC Děčín

Kácha (Skokan) – Kaltenböck, F. Černohorský, Kučera, Loukota, Arnold, V. Tůma – Fojt, Harkabus, Šeliga, Hruška, Stuchlý, Zajan, Chovanec, Volráb (C), Janoušek Trenér: Vladimír Kýhos

Statistiky

Branky a nahrávky: 9. Lavrenov (Lebedkin, Exner), 13. Hašlar (Mikulec, Duchan), 14. Hašlar, 29. Exner (Mikulec, Lavrenov), 42. Bucek (Moník), 48. Moník (Bucek, Kozák), 55. Kynčl (Lavrenov), 56. Mikulec (Lavrenov), 58. Bucek (Duchan, Matouš), 60. Lavrenov (Lebedkin, Kozák) – 16. Harkabus (Janoušek, Loukota), 18. Harkabus (Šeliga), 28. Šeliga. Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Hofman. Vyloučení: 2:3 (4:6 min.). Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 333. Střely na branku: 45:31. Průběh utkání: 3:0,3:2 – 3:3,4:3 – 10:3.

Diváci:    333

Bezstarostný začátek utkání potvrzoval, že v posledním utkání základní části II.ligy již o nic nejde, Hronov měl jistotu postupu do semifinále play-off, Medvědi pak byli již zachráněni.

V 5.min. Duchan v dobré šanci střílel těsně nad. V 9.min. v první šanci Děčína neuspěl Kučera, trefil jen náruč gólmana Pluháčka. V polovině třetiny v nájezdu dva na jednoho Lebedkin nezištně uvolnil Lavrenova a ten střelou z první našel mezírku mezi betony Káchy a otevřel skóre – 1:0. Ve 12.min. Michalec nádherně našel na útočné modré Hašlara a ten golfákem vyhnal pavouky z okna branky Děčína – 2:0. Ve 13.min. při vlastním oslabení nažhavený Hašlar vypíchl hostím puk a výživnou střelou opět trefil okno – 3:0. Zdálo se, že si hosté odvezou nakládačku, ale pak Harkabus ze skrumáže před Pluháčkem procedil zblízka puk a snížil na 3:1. Za chvilku Exner ztratil u mantinelu puk a Harkabus se štěstím střílel mezi nohy hronovského gólmana – 3:2. Hosté ožili a měli několik velmi dobrých šancí na srovnání, domácí celkem zbytečně dovolili Medvědům vrátit se do zápasu.

V 27.min. Lavrenov zazdil svoji loženku a svaté hokejové pravidlo „ nedáš – dostaneš“ opět platilo, Šeligova nenápadná střela přeskočila hůl gólmana a hosté velmi lacino srovnali – 3:3. Přitom hostující Arnold vyfasoval dvojku za nesportovní chování, když se hronovskému gólmanovi vysmíval. Využitou přesilovkou se hříšníkovi nejlépe hronovští pomstili, Mikulec střílel od modré a Exner těsně před gólmanem tečoval do sítě – 4:3. V polovině zápasu se plánovaně vystřídali brankáři, do klece šel Pavlíček. V 32.min. Šleicher ze 3 metrů, zcela sám střílel mimo. V 35.min. jsem vyloučení Jandy přes dlouhý zámek hostí, s jistotou ubránili. V poslední minutě druhé třetiny sehrála první pětka krásnou kombinaci, Lebedkin však střílel o milimetry nad.

Ve 42.min. Kozák z dálky zazvonil o tyč děčínské branky a jakoby oznámil začínající pohřeb děčínských. Vzápětí Bucek vydoloval puk z moci gólmana a záhadně dosáhl branky – 5:3. Ve 48.min. krásná akce dva na jednoho- Bucek předložil Moníkovi a ten se z voleje nemýlil – 6:3. Začala exhibice Hronova, domácí skvěle kombinovali a puk hostím téměř nepůjčovali. V 35.min. Kynčl lehkou střelou od modré překvapil Káchu a zvýšil již na 7:3. V 56. pykal děčínský Kučera, za 17 sekund šel z trestné zpět do hry, to když dělovka Mikulce zapadla k levé tyči – 8:3. Za minutu byl vyloučen hostující Hruška, Wikováci nepůjčili vyčerpaným hostím vůbec puk a skvělou kombinaci celého přesilovkového komanda zakončil střelou do prázdné Bucek a bylo to 9:3. Trenér Táborský konec zápasu pojal přípravně na play-off, vzal si tajm a po krátkých instrukcích pro hráče odvolal gólmana. Takže hráči museli zabrat a nesměli dostat gól a zároveň si vytvořit tlak na soupeře. Třicetpět sekund před koncem Lavrenov prudkou střelou zápěstím od modré skóroval a desítku opravdu natočil a v kabině ho to bude něco stát – 10:3.

Potěšitelné bylo, že Hronov využil dvě přesilovky a jednou skóroval v oslabení a do tabulky si připsal neuvěřitelnou dvacátou výhru za tři body v soutěži. Největší úspěch hronovského týmu v historii hronovského hokeje budeme moci ještě umocnit v začínajícím semifinále play-off, kdy v úterý 1.3.2022 zajíždíme na led Letců a stejný tým přivítáme v druhém semifinálovém utkání doma ve čtvrtek 3.března od 18 hodin. Očekává se plný dům, tak přijďte včas a povzbuďte naše borce i Vy !!

Hodnocení trenérů:

HC Wikov Hronov M. Táborský: V zápase nám již o nic nešlo a pojali jsme ho jako přípravu na play-off a proto jsme vystřídali i oba gólmany. Hráči vesměs plnili požadované úkoly jen to vyrovnání jsme jim povolily poměrně rychle a lacino.

Fotoreportáž ze zápasu: Hronov - Děčín 10-3 – zde61 – album na Rajčeti

10. března 2022

Letci do finále, Hronov končí se vztyčenou hlavou. Stav série 0:4.

2. března 2022

První čtvrtfinále vyšlo lépe Letcům. Stav série 1:0 pro Letňany.

Číst více >
Poj? hrát hokej