1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 112 AND zobraz=1 Volba nového PREZIDENTA ČSLH

Volba nového PREZIDENTA ČSLH

V sobotu 18.6.2022 proběhla volební konference ČSLH, které se zúčastnil za náš oddíl prezident klubu p. Jindřich Šťavík.

Na uvolněnou pozici prezidenta Českého svazu ledního hokeje bylo navrženo celkem šest kandidátů. Mezi nimi například Alois Hadamczik, a Dominik Hašek.

Křeslo prezidenta svazu je nyní prázdné po dlouhých čtrnácti letech: na konci května z osobních důvodů ve vedení Českého hokeje skončil Tomáš Král.

Velkou změnou na rozdíl od předchozího modelu bude konference volit nejen prezidenta a členy výkonného výboru, ale i viceprezidenty ČSLH.Zatímco doposud byl výkonný výbor ČSLH volen přednostně jako celek z kandidátů navržených členy a doporučených prezidentem ČSLH, nově budou jeho členové voleni jednotlivě, a to přímo z návrhů předložených členy a krajskými výkonnými výbory ČSLH.

Ve volbách prezidenta a viceprezidentů ČSLH bude nutná nadpoloviční, zatímco ve volbách členů výkonného výboru ČSLH prostá většina. V případě předčasného ukončení mandátu prezidenta či viceprezidentů bude nástupce volen v doplňujících volbách tak, aby délka jeho volebního období odpovídala zbývající části mandátu člena, kterého nahrazuje.

Vedle prezidenta, viceprezidentů a členů výkonného výboru bude konference jako doposud volit i předsedu a členy dozorčí rady a předsedu arbitrážní komise ČSLH.

Samotná volba prezidenta , byla doprovázena technickými obtížemi s elektronickým hlasováním. Nakonec bylo rozhodnuto přistoupit na klasickou volbu, a to formou volebních lístků. Proběhlo hlasování všech 60 oprávněných delegátů. Po sečtení všech platných hlasů se novým prezidentem Českého svazu ledního hokeje stal Alois Hadamczik, kterého v prvním kole volby podpořilo 31 delegátů. Jiří Šlégr získal 16 hlasů, Dominik Hašek 5 hlasů, Bedřich Ščerban 4 hlasy a Otakar Černý 2 hlasy.

V následné volbě o doplnění výkonného výboru Českého hokeje byl zvolen Aleš Kmoníček, který získal 33 hlasů. Další kandidát Otakar Černý obdržel 20 a Ctibor Jech 6 hlasů. Aleš Kmoníček nahradí ve výkonném výboru Libora Zábranského, který v květnu 2022 odstoupil.

Redakce klubu

27. října 2022

BENEFIČNÍ UTKÁNÍ

13. září 2022

Vyjádření HC Wikov Hronov ke složení hráčského kádru z národnostního pohledu

Číst více >
Pojď hrát hokej 2022