1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 26 AND zobraz=1 Jak bude vypadat nová sezona 2. Ligy ČR.

Jak bude vypadat nová sezona 2. Ligy ČR.

Vážení sportovní přátelé. Chci se s vámi podělit o tom, jak by mohla vypadat 2. Liga ČR v příštích sezonách. Výkonný výbor ČSLH již dne 19. prosince 2019 schválil dlouhodobý koncepční plán na úpravu soutěží řízených ČSLH. Výše zmíněný dlouhodobý koncepční plán ovšem nemohl být realizován kvůli pandemii onemocnění COVID-19, která významně zasáhla do všech soutěží.

V současné době nevíme, jak bude konkrétně vypadat podoba a herní systém 2. Ligy ČR pro sezonu 2021 – 2022. Co je ale důležité, tak víme, kolik družstev bude postupovat a kolik sestupovat. Proto nás i vás diváky bude zajímat, jak bude vypadat Chance liga.

V Chance lize v sezoně 2021 – 2022 bude 14 družstev. Tak že, družstva, která se umístí na konečném 14.–17. místě přímo sestupovat do II. ligy ČR, družstvo umístěné na konečném 13. místě odehraje tzv. „baráž” s vítězným družstvem II. ligy ČR v sezóně 2021-2022

Víme že maximální počet účastníků 2. Ligy ČR v sezóně 2022-2023 bude 28 (zvýšený počet účastníků bude dán tedy počtem sestupujících družstev z Chance ligy)

To pro nás znamená že při předpokládané účasti 24 družstev v sezóně 2021-2022 budou družstva umístěná na konečném 23. a 24. místě přímo sestupovat do příslušných krajských soutěží a budou nahrazeny dvěma vítěznými družstvy z kvalifikace o II. ligu ČR. Náš cíl do další sezony je jasný. V první řadě neskončit na 23 a 24 místě, a tak si zachovat další účast a působení ve druhé lize. To je základní a první krok. Samozřejmě naše cíle jsou ale vyšší. Náš cíl v nastávající sezoně je probojovat do závěrečných bojů Play-off, a zde dosáhnout co nejlepších výsledků.

Ano, toto jsou naše plány pro příští sezonu. Jsem si ale vědom, jak důležitá bude celková situace ohledně pandemie COVID 19, která je tu stále bohužel s námi přítomna. Samozřejmě chceme hrát před plnými tribunami a dělit se o radost z hokeje s vámi fanoušky a diváky.

Letošní ročník pravděpodobně bude v brzké době ukončen. Je obrovskou škodou, že jsme se nemohli potkávat v ochozech našeho stadionu.

Přeji si a věřím, že je před námi klasická hokejová sezona s diváky a se vším co k tomuto krásnému sportu patří.

Jindřich Šťavík

prezident klubu

20. září 2021

První mistrovský zápas MOST.

16. září 2021

Rozhovor s prezidentem klubu.

Číst více >
Poj? hrát hokej