1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 21 AND zobraz=1 2. liga na poslední chvíli? Obavy jsem neměl, hlásí manažer Hronova.

2. liga na poslední chvíli? Obavy jsem neměl, hlásí manažer Hronova.

Na začátku září se stali nečekaným účastníkem třetí nejvyšší soutěže. Když se objevila možnost odkoupit druholigovou licenci od Českých Budějovic, tak v Hronově příliš neváhali. O vstupu klubu z Broumovska do soutěže a dalších tématech promluvil v rozhovoru manažer týmu Luděk Exner.

2. liga na poslední chvíli? Obavy jsem neměl, hlásí manažer Hronova

Na začátku září se stali nečekaným účastníkem třetí nejvyšší soutěže. Když se objevila možnost odkoupit druholigovou licenci od Českých Budějovic, tak v Hronově příliš neváhali. O vstupu klubu z Broumovska do soutěže a dalších tématech promluvil v rozhovoru manažer týmu Luděk Exner.

Kdy se začalo reálně rýsovat, že by se Hronov mohl přihlásit do druhé ligy?
30. srpna. Tuším, že to byla neděle. Jednali jsme o tom už někdy v červnu, ale původně to vypadalo, že by nám licenci na rok nebo dva zapůjčili. To jsme nechtěli. Pak jsme si volali v srpnu a tehdy už to bylo tak, že by licenci prodali. Začali jsme tedy jednat o tom, že bychom ji odkoupili.

Jaké jste vzhledem k soutěži museli splnit podmínky?
Museli jsme licenci zaplatit, pak se platil poplatek na Českém svazu ledního hokeje.

„Nakonec jsme si řekli, že to riskneme. Přiznám se, že v současné době to není úplně ideální.“

Luděk Exner, manažer HC Wikov Hronov

Neváhali jste se vstupem do druhé ligy vzhledem k aktuální situaci?
Kvůli covidu jsme trochu váhali. Nakonec jsme si řekli, že to riskneme. Přiznám se, že v současné době to není úplně ideální. Třeba kompenzace, o kterých se mluví, se týkají jen extraligy a první ligy, druhá liga je z toho zatím vynechaná. To se nám nelíbí, protože si myslíme, že máme úplně stejné problémy, akorát v objemu menších peněz. Taky máme hráče pod smlouvami a další věci.

Kádr jste museli skládat dost narychlo. Jak to probíhalo?
Kostra týmu zůstala z loňské sezony, šlo asi o jedenáct kluků. Hned, když jsme licenci odkoupili, tak jsme začali jednat s Hradcem Králové, kde došlo k dohodě, takže máme nějaké hráče od nich na střídavé starty. Zbytek hráčů jsem posháněl tak nějak… To je takové moje know how, to bych si nechal pro sebe. (usmívá se)

Před startem sezony jste uspořádali i try out pro případné nové hráče. Kolik se jich dostavilo?
Myslím, že jsme tam vyzkoušeli zhruba pětatřicet hráčů. Ale bylo na to strašně málo času, ten try out proběhl v osmi nebo deseti dnech. Bylo to všechno na poslední chvíli.

Jako trenéra jste angažovali Martina Táborského, který si zahrál extraligu a v Hronově nastupoval v závěru kariéry. Proč jste se rozhodli právě pro něj?
S Martinem se známe dlouho, ještě z doby, kdy v Hronově hrával. Vím o něm, že je to nejen kvalitní hráč, ale i trenér. Má svou akademii, která se jmenuje Young Talents, tomu se docela dlouho věnuje. Loni jsme ho měli v kraji jako trenéra A-týmu, a protože jsme s jeho prací byli spokojeni, tak bylo jasné, že si ho tam necháme.

Pozdní přihláška, rychlá skladba týmu a blesková příprava. Neměl jste ze začátku sezony obavy?
Ani ne, nebylo z čeho. Kádr se sice vytvořil na poslední chvíli, ale věděl jsem, že kvalita tam je. Ve spojení s dobrým trenérem jsem z toho ani strach neměl.

V prvních dvou duelech jste všechny překvapili, hlavně vysokou výhrou proti Děčínu. Čekal jste to?
Určitě ne. Čekal jsem, že to bude vyrovnané a bude to těžký zápas, ale s takovým výsledkem jsem nepočítal. Už loni jsme byli na turnaji v Trutnově, kde jsme si druholigové týmy vyzkoušeli, takže jsme tak nějak věděli, do čeho jdeme. Ale tohle jsem nečekal.

„Kádr se sice vytvořil na poslední chvíli, ale věděl jsem, že kvalita tam je. Ve spojení s dobrým trenérem jsem z toho ani strach neměl.“

Luděk Exner, manažer HC Wikov Hronov

Po dvou odehraných kolech se vám ale na tabulku muselo koukat hezky, protože jste svou skupinu vedli…
Jasně, panovala spokojenost. Ale jednoduché to nebylo, zápasy to byly těžké. Výsledek neodpovídá hře na ledě, byla to vyrovnaná utkání.

Momentálně máte hodně mladý tým. Neplánujete se ještě poohlédnout po zkušenějších hráčích?
Ze starších zůstal akorát Jarda Polák, který se teď asi posune na pozici asistenta trenéra. Bude to opravdu na těch mladých, ale asi nemáme v plánu někoho takového přivést.

Na začátku jste zmínil spolupráci s Hradcem. Na jaké bázi funguje?
V krátké době jsme si vytipovali asi osm hráčů. Vždycky je to o dohodě, záleží taky na tom, jestli hraje Hradec. Řešíme to obvykle den před zápasem.

„V krátké době jsme si vytipovali asi osm hráčů. Vždycky je to o dohodě, záleží taky na tom, jestli hraje Hradec.“

Luděk Exner, manažer HC Wikov Hronov

Letošní sezonu stále provází nejistota, aktuálně se hokejové soutěže na čtrnáct dní zastavily. Dá se vůbec určit nějaký cíl, s nímž jste do ročníku šli?
Doufám, že se bude hrát. Samozřejmě nevím, jestli to bude s diváky, ale bez nich to postrádá smysl. Úplně na začátku jsme měli za cíl neudělat ostudu. Letos se sice nepadá, ale kvůli fanouškům to nechceme hrát jen tak. Takže jsme chtěli neudělat ostudu a skončit někde do pátého místa.

Zvedl se divácký zájem s posunem do druhé ligy?
Určitě, ale ani jsme neměli čas to nějak evidovat. První zápas jsme odehráli 19. září a už to bylo s omezeními, že na stadionu nemohou být diváci na stání, ale jen na sezení. To je v Hronově problém, protože sedaček tam je málo. Narychlo se vymýšlelo nějaké sezení a vyšlo nám to kolem dvou set lidí na zápas. Předpokládám, že za normálního stavu by na derby s Trutnovem a dalšími přišlo až osm set lidí.

Z dlouhodobého hlediska: má hronovský hokej nějaké ambice do budoucna?
Pomýšlet na nějaké další postupy, tak to asi ne. Hrát kolem třetího nebo čtvrtého místa, to by bylo slušné.

Zdroj článku - sever Hokej.cz viz: https://www.hokej.cz/2-liga-na-posledni-chvili-obavy-jsem-nemel-hlasi-manazer-hronova/5051961

1. července 2021

Matěj SUK se vrací do Hronova.

7. června 2021

Sezóna 2021-22 v HC Wikov HRONOV startuje!!!

Číst více >
Poj? hrát hokej