1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 108 AND zobraz=1 Hokejová sezona očima prezidenta klubu.

Hokejová sezona očima prezidenta klubu.

Hokejisté Hronova se v semifinále play off druhé ligy postavili vítězi základní části, na silné Letňany ale nestačili. Hokejová sezona pro Hronov končí. Zeptali jsme se prezidenta klubu pana Jindřicha Šťavíka. Jak hodnotíte vystoupení vašeho týmu v semifinále Play-off a v celé 2.Lize ČR.

Ano, je čas inventury a hodnocení celé velice, nebojím se říct úspěšné a náročné sezony. Náš tým jako nováček vstupoval do této sezony s jediným cílem, a to udržet se v této soutěži. Řekli jsme si s trenéry, že půjdeme zápas od zápasu a budeme se soustředit na každý zápas, s cílem odehrát kvalitní mistrovská utkání a potěšit naše diváky. Samozřejmě s cílem se pokusit udělat co nejlepší výsledek.

Pokud budu bilancovat trochu v číslech tak mohu říct, že jsme v základní části 2.ligy skupiny Sever odehráli 42 mistrovských zápasů. Z toho náš tým vyhrál dvacet zápasů v základní hrací době. Další čtyři zápasy jme vyhráli v prodloužení a tři zápasy jsme v prodloužení prohrály. Patnáctkrát jsme z ledu odcházeli poraženi v základní hrací době. Bodový zisk je krásných 71 bodů. V průměru náš tým měl 1,7 bodu na zápas.

Na domácím ledě jsme odešli do kabin pouze pětkrát poraženi po základní hrací době.

Náš náskok na pátý Jablonec byl celých patnáct bodů. Na třetí Most byla naše ztráta deset bodů.

Co pro vás znamenala semifinálová série s Letňany

Co se týče samotného Play-off, tak to je jistě náš bonus jak pro nás, ale i pro naše diváky navíc.

Našeho soupeře jsme v základní části opakovaně dokázali srážet z oblak. Celkem jsme letce v základní části porazili pětkrát. Play-off je ale jiná soutěž. Vše začíná od nuly. Celému vedení i samotnému týmu bylo jasné, že se jedná o velice kvalitní a ambiciózní tým, se zkušenými hráči, kteří znají úskalí zápasů hraných v play-off. Velkou ranou a problémem byl nečekaný odchod našeho brankáře Vojty Nečase do Dynama Pardubice. Na post golmancké jedničky jsme povolali našeho juniora A. Pavlíčka a Mikuláše Pluháčka, který k nám přišel na hostování s nedalekého Trutnova, kde chytal krajskou ligu.

Celá semifinálová série se odehrála ve znamení velice vyrovnaných zápasů. Musím sportovně uznat, že náš soupeř byl o krůček před námi a celou sérii zaslouženě vyhrál.

Naši hráči se ale nemusí za předvedený výkon vůbec stydět, odehráli skvělé zápasy a prokázali velkou vůli poprat se s výsledkem. To co předvedli v posledních sedmi minutách posledního zápasu, kdy vlastně soupeř jen bránil výsledek a nedostával se k puku, kdy jsme soupeře prakticky nepustili ze třetiny, byl výkon hodný nejpřísnějšího hodnocení. To také ocenila zaplněná Wikov aréna, která jim dlouho nejen za tento zápas, ale za celou úspěšnou sezónu dlouho aplaudovala.

No a co se týče toho mého hodnocení, tak se dle mého názoru jednalo o zatím historicky nejlepší hokejovou sezono v Hronově, kterou měli naši diváci možnost po celou dobu sledovat.

Jaké plány a cíle si dáváte na příští sezonu.

V této době je těžké vám odpovědět na tuto otázku. Jedno je ale jisté. Chceme se dobře připravit na další sezonu. Doba je velice náročná. Ekonomická situace je ještě horší. Z našeho pohledu to bude velice náročné, asi horší než v době covidové pandemie.

Plánujete změny ve vedení týmu.

V současné době je příliš brzo hovořit o změnách na různých postech. Mimo jiné takový důvod ke změnám není, spíše bych chtěl poděkovat zejména našemu vedoucímu týmu Michalu Ponkemu, který musel navíc nahradit a zastoupit funkci kustoda a také hospodáře při praní a přípravě dresů za což mu chci touto cestou poděkovat. Děkuji také panu Jaroslavu Vlachovi a panu Josefu Ročkovi za jejich obětavou pomoc při technickém zabezpečování chodu družstva mužů.

Poděkování jistě zaslouží také všichni funkcionáři, zejména manager týmu p. Luděk Exner, trenéři pan Martin a Pavel Táborský a Václav Mertlík za jejich dobře odvedenou práci.

Co vám v současné době dělá největší starosti.

V současné době si plánuji alespoň deset dní bez hokeje. No a poté začínáme rozjíždět další sezonu. Co mě trápí, obava, jak zabezpečit další sezonu jak po finanční stránce, tak ve spolupráci s managerem hráčský kádr a spolupráce s okolními kluby.

Co vás v souvislosti s hokejem potěšilo.

Mám radost, že se nám (myslím tím kluby 2.ligy) podařilo založit asociaci ADKLH. Důvodem je že chceme mluvit jedním hlasem, a najít generálního partnera soutěže. Toužíme po větší medializaci, probíhají streamy ze zápasů. Dnes může každý divák sledovat všechna utkání celé 2.ligy ČR na televizních obrazovkách v přímých přenosech na televizi ICEHOCKEY.TV. To jsou některé cíle nově vzniklé Asociace druholigových klubů ledního hokeje. Naši představitelé ADKLH představili své plány na tiskové konferenci v Síni slávy českého hokeje. Třetí nejvyšší soutěž podle nás má svoji kvalitu a zaslouží si jistě větší pozornost.

Co vám osobně udělalo radost?

Já mám největší radost z toho, že jsme všem dokázali a potvrdili, že se dá taková kvalitní soutěž, jako je 2.liga ČR hrát s mladými hráči. Náš věkový průměr byl necelých 21 let. Náš nejstarší hráč, který za nás nastupoval měl 27 let.

Ohromnou radost mi udělal dosažený konečný výsledek v základní části a i samotná semifinálová soutěž. Jsem spokojen s předvedenou hrou i přestože se nám přes Letňany nepodařilo postoupit. Je to velký úspěch celého hronovského hokeje.

Slovo ne závěr.

Co říci? Hlavně chci ještě jednou poděkovat našim sponzorům a podporovatelům. Nemohu zde vyjmenovat všechny sponzory, ale všem moc ještě jednou děkuji. Poděkování si také zaslouží představitelé našeho města a mnoho dalších příznivců, kteří nám pomáhají. Chci také poděkovat našim divákům, pro které to vlastně všechno děláme. Děkuji.