Tři body za bojovnost a kus štěstí

Stadion Nový Bydžov – HC Hronov 5:7 (4:1; 1:2; 0:4)
Už s Mahdalem v brance, který měl za zády mladíka Ševců, jinak ve stejné, vítězné sestavě z Trutnova. Nástup domácích byl strhující. Na naši branku se valil jeden atak za druhým. Naši hráči si připadali jako na kolotoči, jedinou výhodou bylo, že si nemuseli zaplatit. Individuálně domácí přehrávali všechny naše formace, beci nestíhali a útočníci jim ani nestačili vypomáhat.
Domácí otevřeli skóre už ve třetí minutě, po čistě vyhraném buly nahozený puk na bránu od obránce a tečovaný těsně před Mahdalem 1:0. Výborný výkon našeho gólmana jsme podpořili několika náznaky šancí, které vyzněly na prázdno. Poté jsme tlaku domácích odolávali až do čtrnácté minuty, kdy jsme obdrželi druhou branku, jako přes kopírák té první. V té samé minutě již na 3:0 pro domácí zvýšil Chára a nálada byla na bodu mrazu. V šestnácté minutě byl v úniku Hylena, domácími beky byl nahrnut na brankáře Veselého, všichni čtyři se ocitli mimo brankoviště a Havelec neměl problém do úplně prázdné branky snížit na 3:1. Před koncem první části Postolka povodil velkou část naší družiny v obraném pásmu a v poklidu blafákem zakončil účet první třetiny 4:1.
Na začátku druhé třetiny domácí překvapivě ztratily obrovskou převahu a sebedůvěru a my je začali postupně přehrávat a šance na naší straně přibývaly. Ve 25. minutě Havelec snížil na 4:2. O dvě minuty na to, ten samý hráč uzavřel čistý hattrick (žádná pokrývka hlavy se na ledě neobjevila). Domácí byli viditelně zaskočeni a znervózněli, přesto se jim opět podařilo odskočit na rozdíl dvou branek po brance Kozáka, který přečíslil naši obranu neatakován ze druhé vlny 5:3.
Poslední dějství bylo jak ze snu. V čase 43:15 při přesilovce 5/4 si krásně sjel od modré Mlateček, kterého nezjištně našla přihrávka Dudadíka 5:4. O minutu později Dudadík vyrovnává tečí Ježíkovy bomby na 5:5. Z bojovnosti našich hráčů a výkonu našeho gólmana bylo už domácím jasné, že se mohou s body rozloučit. V 52. minutě vysunutý Exner střelou mezi nohama obránce, otáčí zápas s pomocí nejistého Veselého houslemi na 5:6. Domácí v závěru bojovali o vyrovnání, ale vítr z plachet jim vzal tři minuty před koncem Šejnoha po asistenci Fišera 5:7.
Poděkování patří všem hráčům, kteří bojovností a chutí po vítězství přetlačili asi o kousek lepší domácí. Slovy kapitána: „ten hokej fakt nemá logiku“.
Průběh: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:7
Vyloučení: 6:7 přesilovky: 0:1, oslabení: 0:0, TS domácí neproměnili za stavu 5:4

Další zápas v PÁTEK 25. 01. v Náchodě !!!!!
Od neděle 27. 01. šňůra čtyřech domácích zápasů !!!

bv

1 BK Nová Paka      10   49:26    27