Souboj vedoucích týmů pro domácí

Stadion Nový Bydžov – HC HRONOV 3:2 (1:0; 1:0; 1:2)
Souboj vedoucích týmů tabulky přinesl atraktivní hokej, ze kterého jsme měli odvézt všechny body, ale protože produktivita domácího týmu je prostě lepší vyšli jsme na prázdno.
Náš tým byl po celý průběh utkání výrazně lepší, napadání našich útočníků a rychlost beků nedávali domácím příliš prostoru na ohrožení naší branky. Ve všech herních činnostech jdeme postupně nahoru, jen to proměňování šancí….. I přes porážku je třeba celý tým pochválit, jelikož jsme odehráli jedno z nejlepších utkání sezóny.
V úvodu utkání jsme vlétli na domácí a ti jen čekali na naši chybu, útoky všech tří formací byly nebezpečné a stadion se ojediněle pokoušel o brejky. Domácí gólman měl více štěstí, než spolehlivých zákroků a zkušení beci domácích zametali před brankou krizové situace na poslední chvíli. V deváté minutě, se domácí, po vyhození puku do středního pásma, dostali za naší branku a po chybě naší obrany dostal nekrytý Černý před brankou, puk za záda Ševců. Celá třetina byla ve znamení dobývání branky domácích, ale bez úspěchu.
V první minutě druhé části nabil Eis volnému Hlaváčkovi a ten mezi kruhy zajistil vedení domácím 2:0. To byl docela šok, vzhledem k hernímu projevu na ploše. Od domácích, to také bylo, na dlouhé minuty vše, ale co naplat, když jsou naše šance nevyužity. Ve druhé třetině jsme důrazným napadáním donutili domácí ke čtyřem vyloučením, bohužel i krátká přesilovka 5 na 3 zůstala nevyužita. V 33.minutě při přesilovce 5 na 4 Matouš překonal domácího gólmana, puk se odrazil zevnitř branky (což potvrdili i domácí fanoušci), ale rozhodčí gól neviděl. Takže jsme také ve druhé třetině neskórovali.
V poslední třetině naši borci ještě vystupňovali tempo hry, neuvěřitelně přebruslovali a přehrávali domácí. Ve 47. minutě se výborně hrající Glos dostal před domácího obránce a konečně prostřelil domácího Beneše, asistence Kellner. Domácí se dostali do několika málo šancí a těch pár střel spolehlivě zlikvidoval Ševců. Jako v celém zápase i v této třetině jsme domácí zasypali spoustou střel (poslední třetina 8:15). Výpady výborného Haška, brejk Maršíka, střely Petra, Hyleny, Matouše, ale hlavy stále v dlaních trenéra i fanoušků z Hronova. Konečně, tři minuty před koncem, po nahrávce Hyleny Exner vyrovnal. Hned po vhazování, další nesmírný tlak hostů a vůle po otočení zápasu. A zde se projevila produktivita domácích po přihrávce Cháry, prokráčel veterán Kubišta až před naší branku a proměnil 3:2. Poté, již jen naše skoro dvouminutová power-play, kdy domácí nebyli schopni dostat kotouč ani do středního pásma, ale bez vyrovnání a ztráta bodů v Bydžově.
Poděkování hlasitým fanouškům HC HRONOV, i v malém počtu výrazně vyhráli nad domácími !!!

Sestava Hronova: Ševců – Kellner, Řehák – Škoda, Štelzig – Frydrych – Petr, Matouš, Maršík – Hašek, Exner, Hylena – Mach, Glos, Perutek
Tresty: 14/10 bez využití
Střely: 25/35