Ochotníci poprvé v této sezóně porazili náchodské Berany

HC WIKOV HRONOV – HC NÁCHOD 6:4 (2:3,3:1,1:0)
Náchod zahájil s Bláhou v brance, v hronovské kleci stál mladý Šefců.
Ve 2.min. Štelzigovo nahození od modré před Bláhou tečoval Havelec a domácí šli do vedení 1:0. Hosté však odpověděli hned dvěma rychlými a hlavně hodně lacinými góly. Ve 3.min. hrubku domácích za vlastní svatyní potrestal Kodym a za pár sekund nato Šefců vyrazil jen před sebe Šimoníčkovu střelu a Oppelt bekhendem poslal Náchod do vedení 1:2. V 6.min. domácí Rudy střílel z dobré pozice jen do gólmana a tak v 15.min. Šimoníčkova střla mezi betony Šefců znamenala již dvoubrankový náskok Náchoda – 1:3. Vzápětí však Fišer vyhrál čistě buly v útočné třetině a Šejnoha dělovkou z první snížil na 2:3. Deset sekund před sirénou ujel náchodský Pánek,Šefců ho však vychytal.
Do druhé třetiny nastoupili domácí jak vyměnění, ve 23.min. Hylena obral o puk hostujícího obránce a Petr pumelicí z voleje srovnal – 3:3. Vzápětí byl vyloučen Exner a za úder do oblasti hlavy navíc vyfasoval desítku. V přesilovce mohl skórovat Kodym, zblízka však nedal.V 31.min. šel za katr Komárek, za půl minuty nato ho Šejnoha pozval zpátky na led, když zužitkoval pěknou náhru Fišera zpoza branky - 4:3. Bláha utekl z branky a nechal se vystřídat Koubou. V 32.min. zahodil stoprocentní šanci hronovský Hylena a tak mohli skórovat hosté. Při vyloučení Havelce nevinné nahození Veselého zaplachtilo do horního růžku klece, když Šefců zhola nic neviděl – 4:4. Hronov však byl od druhé třetiny lepší, ve 37.min. Petr vybojoval puk, posunul Dudadíkovi a ten z rány procedil Koubu – 5:4.
Ve 41.min Ježík našel dlouhým pasem Dudadíka a ten trefil áčko mezi betony Kouby - 6:4.Vyloučení Havelce Hronov s vypětím všech sil přežil, po skončení přesilovky Havelec naskočil do brejku, blafák však nedal.Poté byl velmi přísně vyloučen Petr, to se nelíbilo Dudadíkovi,který za protesty obdržel další desítku. V oslabení měl však paradoxně největší příležitost Exner, střílel však vedle. Další přesilovky Hronov ubránil, naopak Kouba brilantně kryl dvě velké šance Hronova v oslabení. V 52.min. mohl dát kontaktní gól Havrda , jeho loženku však Šefců skvěle lapil. Pak šel ven Pánek, Hronov však takticky tahal čas a dovedl tak utkání i přes power play Náchoda do vítězného konce a poprvé v této sezóně zaslouženě Berany porazil.

Branky: Šejnoha 2, Dudadík 2, Havelec, Petr – Kodym, Oppelt,Šimoníček, Veselý
Vyloučení: 6 + 2 x 10 min – 4, využití 1:1, 320 diváků

Sestava Hronova: Šefců (Kubeček) – Ježík,Mlateček,Dostál,Štelzig-Voňka-Dudadík,Šejnoha,Fišer-Petr,Hylena,Rudy-Perutek,Havelec,Exner

1 BK Nová Paka      10   49:26    27
    2 St. Nový Bydžov      10   64:37    18