Na Nový Bydžov jsme nestačili

HC WIKOV HRONOV – Stadion Nový Bydžov 0:5 (0:1,0:1,0:3)
V 5.min- šel ven hostující Kulhánek, branku hostí jsme ale vůbec neohrozili. V 8.min. střelu Hlaváčka z úhlu Mahdal stačil vytěsnit. V 10.min. pykal Dudadík, dobře jsme se ubránili, ale ihned nato fauloval Daňo a v pokračující přesilovce měl dvě rychle po sobě jdoucí vyložené šance Kubišta, Mahdal výtečně kryl.V 16.min. čárový rozhodčí přehlédl ofsajd, hosté z pokračující akce naštěstí zazvonili jen o tyč hronovské klece.Bombardování Mahdalovy branky však pokračovalo , zblízka skóroval Hejna – 0:1. Závary před domácí klecí pokračovaly, ze smrtelného sevření Hronov vysvobodila až siréna.
Na začátku druhé třetiny pokračoval velký nápor hostí, hronovští byli často jen v roli statistů, vůbec nestíhali s Bydžovem bruslit a tak vynikající Mahdal si připisoval jeden úspěšný zákrok za druhým.Ve 26.min. Kubišta ze tří metrů minul.Ve 27.min. při vyloučení Havelce roztočili hosté před Mahdalem kolotoč s těžkou palbou, Mahdal však držel. Poté jsme měli dvě po sobě jdoucí přesilovky, vůbec jsme se však nedostali do třetiny Bydžova a tak jsme ani nemohli Pavlíčka v brance ohrozit.Ve 35.min opil rohlíkem Kozák domácího beka, Mahdal opět úspěšně zasáhl.Vyvrcholení domácí nemohoucnosti byla přesilovka při vyloučení Kozáka. Dva Hronováci se při zakládání útoku srazili, k puku se lehce dostal Postolka a nekompromisně zavěsil – 0:2.
Ve 43.min. šel za katr Havelec a po půlminutce i Ježík, přesilovku pět na tři domácí trojka skvěle ubránila.Ve 45.min. při vyloučení Doskočila měl snad jedinou gólovou šanci Šejnoha, z úhlu však našel jen lapačku Pavlíčka.Vzápětí šel ven znovu Doskočil, Dudadíkovi před prázdnou klecí puk přeskočil čepel. To ale byla labutí píseň. Bydžovští si dělali na ledě prakticky co chtěli, hronovští vůbec nestíhali bruslit a jen vynikající Mahdal držel přijatelné skóre. V 50.min. však Kozák z pozice mezi kruhy Mahdala prostřelil – 0:3. Poté domácí brankář zlikvidoval samostatný nájezd Jebavého, ale v 55.min. byl krátký na střelu Hlaváčka pod víko – 0:4. Za minutu po buly ve třetině Hronova se z rány trefil Postolka a uzavřel na 0:5.
Bydžov byl po všech stránkách výrazně lepší a bude zřejmě patřit k favoritům soutěže. Hronov, ač se snažil, na soupeře tentokráte vůbec neměl. Výborný Mahdal chytil snad deset dalších jasných gólovek.
Branky: Postolka 2, Hejna, Kozák, Hlaváček, vyloučení 5-7, využití 0:1, oslabení 0:1, 200 diváků

Sestava Hronova: Mahdal (Ševců) – Ježík,Štelzig-Dostál,Mlateček-Daňo-Dudadík,Šejnoha,Fišer-Rudy,Petr,Podzimek-Exner,Havelec,Perutek

1 BK Nová Paka      10   49:26    27
    2 St. Nový Bydžov      10   64:37    18