Na novopacké bruslaře jsme nestačili

HC WIKOV Hronov – BK Nová Paka 4:7 (3:2,0:3,1:2)
Hronov opět bez Mahdala , ale s mladíkem Ševců v brance začal špatně. Hrubku Hyleny již ve druhé minutě potrestal Kadeřábek – 0:1. Vzápětí další loženku Hrice naštěstí Šefců vykryl.V 5.min. Šejnoha v útočné třetině vyhrál buly a Fišer se z první trefil k tyči-1:1.V 9.min. ujel Šejnoha, samostatný únik však zakončil jen střelou do gólmana , byl faulován a za nesportovní chování obdržel desetiminutový osobní trest.Ve 12.min. si Fišer udělal z hostujících hráčů slalomové tyčky a předložil Dudadíkovi, který se z voleje nádherně trefil a poslal Ochotníky do vedení 2:1.V 15.min. při hře čtyři na čtyři si z rohu vybruslil Hric a zasunul puk mezi betony Ševců – 2:2. V poslední minutě při přesilovce první pětka vyšachovala hosty a Dudadík posunul před odkrytou klec Fišerovi, který se sekundu po návratu vyloučeného hráče trefil – 3:2.
Ve 25.min hrál Hronov přesilovku pět na tři, kromě průhledných střel od modré však nic nevymyslel.V polovině třetiny postupovali dva domácí hráči na osamoceného beka hostí, Fišerovi těsně před brankou puk odskočil. Za minutu nato Šejnoha střílel do opuštěné branky hostí, gólmana však na čáře zastoupil bránící hráč. Poté po sobě faulovali Dudadík s Petrem, čtyři sekundy před vypršením trestu si nemastnou střelu Kadeřábka srazil do branky domácí gólman - 3:3.V 35.min našel skulinku u pravé tyče hronovské klece Hric a poslal hosty do vedení-3:4. Hosté mají v názvu BK, což značí bruslařský klub a dávali to patřičně najevo. Lehce přebruslovali hronovské hráče a s obránci si prakticky dělali co chtěli.V 37.min. opět pykal Dudadík a přesilovku Paka využila, když první střelu Ševců vyrazil jen před sebe a Šuvara měl lehkou práci dopravit puk do prázdné svatyně – 3:5.
V poslední třetině byl opět vyloučen podrážděný Dudadík, později hostující Zeman vyfasoval 5 minut + trest do konce utkání.
V přesilovce na začátku třetí třetiny měl šanci Šejnoha, z pozice mezi kruhy střílel ale jen těsně vedle.Ve 45.min. nedůsledné bránění hronovských potrestal Chleborád – 3:6. Za minutu v přesilovce předvedla první hronovská formace pověstný ťukes, na konci byl s dorážkou Dudadík a snížil na nadějných 4:6. Hosté však komplikace nepřipustili a při vyloučení Rudyho výborný Kadeřábek lehkou tečí zkompletoval svůj hattrick a uzavřel na 4:7. Poté byl již počtvrté v tomto zápase vyloučen Dudadík za potyčku se Spalem, více se diskutovalo a nepřesný hlavní rozhodčí ještě rozdal hned třem hronovským „panenky“ s desetiminutovým oddychem.
Paka vyhrála zaslouženě, bruslařsky a rychlostně naše hráče převyšovala. Góly domácích střílí jen první útok, příspěvky zbylých formací velmi v konečném zúčtování chybí.

Branky: Fišer 2, Dudadík 2 – Kadeřábek 3, Hric 2, Šuvara, Chleborád

Vyloučení 9 + 4 x10 min. – 7 + 5.min. + DÚ, využití 1:3, oslabení: 0:0, 250 diváků

Sestava Hronova. Ševců-Ježík,Štelzig-Dostál,Mlateček-Voňka-Dudadík,Šejnoha,Fišer-Rudy,Hylena,Petr-Exner,Havelec,Perutek

1 BK Nová Paka      10   49:26    27
    2 St. Nový Bydžov      10   64:37    18