Na Kladně u Jágra slavil hronovský hokej úspěch

Dne  15. 9. 2012 se trojice hronovských hokejistů Michal Petr, Adam Kubeček a Maik Šubrt zúčastnili výběrové soutěže na ZS v Kladně "Hledáme nové rytíře". Přihlášené děti byly rozděleny do pěti skupin podle ročníků a absolvovaly soutěž v bruslení. Nejlepších třicet (6 v každé věkové kategorii) postoupilo do finále a absolvovalo trénink s Jaromírem Jágrem. Ten potom s dalšími členy poroty, což byly kladenské ikony František Kaberle mladší, František Pospíšil a Vladimír Kameš, vybral na základě zmíněného tréninku nejlepšího hráče v každé kategorii. 

V ročníku 2003, kde bylo přihlášeno nejvíce hráčů, celkem šedesát dětí, mezi nimi startovali i Adam Kubeček a Michal Petr z Hronova. Těsně za branami vysněného tréninku s Jágrem zůstal Adam Kubeček. Druhý náš zástupce Michal Petr dojel v šestici nejrychlejších a tím se nominoval na vysněný trénink s nejlepším evropským hráčem v NHL. Toto štěstí měl i třetí hráč Hronova Maik Šubrt, který si taktéž vybojoval  postup mezi šest nejlepších ve své kategorii ročníku 2002. V rozjezdových skupinách vždy příslušný ročník startovali patroni akce, a to též hokejisti zvučných jmen jako Tomáš Plekanec, Marek Židlický, Pavel Patera, Martin Procházka a Libor Procházka. Po těchto rozjezdových skupinách následovala autogramiáda s patrony celé akce. Pak již následoval cca 50 minutový trénink, kde 30 nejlepších mladých hokejistů ukazovalo svoje umění přímo na ledě s Jaromírem Jágrem. Po tomto tréninku zasedla komise a vybrala nejtalentovanějšího hráče v příslušných kategoriích. Novým rytířem v kategorii ročníku 2003 se stal hronovský Michal Petr a převzal od Jaromíra Jágra jeho hokejku a podepsaný dres. Při předání řekl Jágr Michalovi „Vyřiď doma, že zítra podepisujeme smlouvu.“ K těmto cenám ještě vítěz obdržel roční předplatné časopisu Góóól a dvě vstupenky na extraligové utkání kladenských rytířů, a možnost nahlédnout před zápasem do zákulisí kladenské kabiny. Pak již následoval rozhovor s pěticí vítězů, který je zde včetně fotogalerie. Další informace o této akci jsou na www.hc-kladno.cz a zde.

Jménem HC Wikov Hronov chci touto cestou všem třem našim mladým hráčům poděkovat za vzornou reprezentaci našeho oddílu a města. Velká gratulace patří také vítězi ve své kategorii Michalu Petrovi a přeji mu, aby ten podpis smlouvy jednou skutečně dopadl.

Jindřich Šťavík

                                                                                                                                                 
                                                                                                                           

Pořadí Klub Utkání Skóre Body
    1 St. Nový Bydžov

      25

 177:63   66   
    2 HC Hronov       25  113:55   53
    3  HC Náchod       25

  122:68 

  50
    4 HC Jaroměř       24       88:84   43    
    5 Třebechovice       24   101:66     39
    6 HC Trutnov B       24   119:122   28    
    7 Baroni Opočno

      24

   77:137   18  
    8 Spartak NMNM       25       68:131    18
    9 Semechnice        16       36:175     3
     

  

     

 

.