Druhou desítku nikdo nenačal

HC HRONOV – SP. NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ 10:3 (4:1; 6:0; 0:2)
Včera bylo na programu další „okresní“ derby. Na domácím hřišti jsme přivítali novoměstský Spartak, vedený zkušeným trenérem Mgr. Bieglem. Než si někteří diváci očistili brýle, pro dobrý obraz, tak už hostující gólman lovil kotouč ze své kisny, 00:11 Maršík po přihrávce Matouše. Domácí rozjeli nemilosrdný tlak a hosté byli doslova na kolotoči. V čase 03:54 skóroval Štelzig, po krásné výměně puku s Matoušem, který zpoza branky vyzval úplně nekrytého střelce. Další vlny útoků se valili na branku Biegla a ten pochytal spoustu střel. Odolával až do času 10:51, kdy ho prostřelil Maršík, asistence Petr. V šestnácté minutě šel ven Glos, za faul nefaul a hosté snížili zásluhou Šlaichera 3:1. Potrestaný Glos se ihned v dalším střídání rehabilitoval, vybojoval v rohu kotouč, dva hostující beci nechali na ose samotného Macha, který dostal přesnou přihrávku a z první skóroval 4:1. Konec první třetiny.
Na začátku druhé části hned pokračoval ve změně skóre Kellner, po asistenci Haška 5:1. V polovině třetiny ujel v oslabení Maršík 6:1 a čepice byly na ledě. V čase 32:55 Štezig po přihrávce Petra překvapil, včera překvapivě nejistého, gólmana hostí Biegla 7:1. Minutu na to 8:1, skóroval Matouš, asistence Junek a Kellner, při hře 4 na 4. Minutu a půl před koncem třetiny přidal další branku Glos, po asistenci Perutka 9:1. A aby to nebylo vše, tak sekundu před koncem, dal desítku Petr, po asistenci Matouše, 10:1.
Třetí třetina byla již jen „odehrána“, nutno podotknout, že za stavu 10:1, projevilo hostující mužstvo solidní morálku a pozvedlo výkon, vypracovalo si i nějaké šance a ze dvou kosmeticky upravilo na 10:3, dvakrát se trefil Moník. Z domácího celku se již žádnému ze střelců nepodařilo načnout druhou desítku, což je škoda.
Sestava : Novotný (Ševců) – Štelzig, Řehák – Junek, Kellner – Škoda – Petr, Matouš, Maršík – Hylena, Exner, Hašek – Perutek, Glos, Mach
Branky: Maršík 3, Štelzig 2, Mach, Kellner, Matouš, Glos, Petr
Vyloučení : 5/6, přesilovky: 0/1, oslabení 1/0
Střely na branku : 54/24