Divokou přestřelku rozhodl čtyřmi zásahy Hašek

HC WIKOV Hronov – Sp.Nové Město n.M. 9:6 (1:1,3:2,5:3)
FOTO ZE ZÁPASU ZDE : https://zde61.rajce.idnes.cz/Hronov_-_Nove_Mesto_nad_Metuji_9-6/
Hronov s Havelcem a s Mráčkem v brance, hosté jen se dvěma obranami a Bieglem v brance.
Ve 3.min. při vyloučení Perutka jeli hronovští dva na jednoho, Matouš ale jen vyprášil betony Biegla. Poté hrál přesilovku i Hronov, tři nemastné střely od modré však novoměstského gólmana nemohly ohrozit. V 9.min. ujel všem Hudeček, Mráček ho skvěle vystihl, z protiútoku osamocený Maršík střílel jen těsně vedle. Další přesilovku sehrál Hronov tentokráte dobře, sérii těžkých střel však výborný Biegl s klidem kryl. Poté vyfasoval Havelec 2+10 za úder do oblasti hlavy, dva hráči Města šli úplně sami na Mráčka, ten však jejich stoprocentní šanci ukryl ve svém náručí. V 16.min. obrovskou hrubku domácí obrany potrestal střelou z voleje Chmelík – 0:1. Již se zdálo, že první třetinu Ochotníci prohrají, devět sekund před klaksonem však našlápl po pravém křídle Hašek a dlouhým blafákem vyzrál na Biegla -1:1. Hronov byl lepší, šance však nevyužil, vzadu však obrana vyrobila celou řadu minel a jen výborný Mráček zachránil domácí od pohromy.
Jedenáct sekund po zahájení druhé třetiny našel Matouš přesnou přihrávkou zpoza branky Haška a ten Biegla nádherně vyškolil – 2:1. Ve 23.min. opět ujel Chmelík, Mráček naštěstí držel. Poté hrál Hronov další přesilovku, velešanci však mělo oslabené Město, brejk musel hasit opět hronovský gólman. V 25.min. Maršík z dorážky přestřelil odkrytou klec, poté přišlo prohrané buly a Rychtera střelou od modré a po ledě opět srovnal -2:2. V polovině zápasu při signalizovaném vyloučení našel Havelec Petra a ten jistým blafákem strhl vedení na stranu Hronova – 3:2. Poté zahodil hostující Rychtera dvě vyložené příležitosti a za katr putoval novoměstský Dufek. Hronov sehrál přesilovku brilantně, za pouhých osm sekund Štelzigova střela od modré prošla za záda Biegla – 4:2. Nájezd dva na jednoho pak Petr neproměnil a při vyloučení Štelziga se Hronov s vypětím ubránil. Ihned po naskočení vyloučeného hráče však objel branku Reichman a Březina zblízka snížil na 4:3.
V závěru druhé třetiny byl vyloučen Chmelík, v pokračující přesilovce uzamkl Hronov hosty, ale gól nedal. V okamžiku kdy ale vyloučený hráč skočil na led s chutí hrající Petr od modré švihem trefil okno novoměstské branky – 5:3. Unavená a přetížená obrana hostí již nestíhala a tak Petrovu střelu pohodlně dorazil Mach – 6:3. Pak však přišla další obrovská hrubka hronovských beků a Krejcar snížil na 6:4. Ve 47.min. konečně Hronov sehrál ukázkovou přesilovku, přesnou kombinaci celého přesilovkového komanda zakončil táhlou střelou do okna Hašek a oslavil tak hattrick-7:4. V polovině třetiny přišel ťukes celé pětky a Hašek svým čtvrtým gólem zvýšil na 8:4. V 52.min. nastřelili hosté tyč, varování obrana nebrala vážně a nechala trestuhodně odjet Dufka, naštěstí dobře chytající Mráček zachránil. Pak však domácí gólman nestačil při skrumáži přikrýt puk a Prouza zblízka snížil na 8:5. Poté Březina prošel domácí obranou jak nůž máslem a bekhendem pod víko dal hostím šanci vrátit se do zápasu – 8:6. Naštěstí Petr vystihl rozehru obrany hostí a svým blafákem uzavřel na 9:6.
Obrana tentokráte zaostávala za útokem, kde se prosadili střelci Hašek a Petr. Výborně zachytal Mráček. Po porážce Náchoda v Jaroměři se Hronov vrátil v tabulce na druhé místo a udržel si dobrou výchozí pozici pro play off.
Branky: Hašek 4, Petr 3, Štelzig,Mach – Březina 2, Chmelík,Rychtera,Krejcar, Prouza
Vyloučení: 5 + 10min. – 8, využití 2:0, oslabení bez využití, 160 diváků
Sestava Hronova: Mráček (Šefců)-Řehák,Kelner-Novák,Škoda-Štelzig,Frydrych-Hašek,Mach,Matouš-Hylena,Petr,Maršík-Havelec,Perutek