Další derby je naše !!

HC Náchod - HC Hronov 0:1 (0:0; 0:0; 0:1)
Domácí HC Náchod se na nás tradičně sešel v kompletní sestavě s úmyslem vrátit nám porážku, kterou utrpěli v Hronově. Obraz hry byl svázán taktikou a opatrnou hrou z obou stran. Obě mužstva velmi dobře plnila obrannou činnost a střelci se dostávali do příležitostí sporadicky, nebo jen z uctivé vzdálenosti. Domácí v úvodu zápasu byli o malinko lepší, ale naši borci snad poprvé dodržovali dohodnutou taktiku a ta přinesla ovoce v tom, že jsme postupně eliminovali hru domácích a pomalu převzali taktovku nad utkáním. Stále častěji jsme se dostávali do dobrých šancí, ale domácí Kouba byl velmi dobrý. V první třetině po chybě domácích vychytal samostatný nájezd Maršíka, měl štěstí po tyčce Petra…..
Ve druhé třetině jsme již jasně ovládli hru, ale zase to byli domácí kdo pozorně bránil a nepouštěl nás i při velké převaze na kotouči do šancí. Přesto jsme na holích Haška, Petra, Perutka i dalších byli velmi blízko úspěchu v podobě prvního gólu.
Utkání se hrálo opět velmi slušně a téměř bez faulů. Tichý důl byl opravdu tichý a atmosféra vůbec nepřipomínala hokejové utkání. Domácí kotel pouze občas zakvílel svoje nápadité songy. Diváků z Hronova přijelo opět mnoho a bylo jich minimálně dvakrát víc než přihlížejících z Náchoda.
Třetí část už byla opravdu šachová partie a čekalo se na chybu a tím rozhodnutí utkání. Ta přišla ve 49. minutě. Domácí hráli oslabeni za příliš mnoho hráčů na ledě a navíc šel za katr Srba za vysokou hůl. A stalo se přesně to co se stalo nám, při minulém derby a inkasovali jsme…. Domácí hrající ve třech nešťastně zlomili hůl a toho jsme za 13 sekund využili. Petr za brankou vyšachoval domácí obránce a předložil před branku Dominiku Matoušovi a ten nezaváhal. 0:1, dle vývoje zápasu jsme věděli, že to je gól vítězný. Domácí ještě zkusili převzít iniciativu, tlačili se do branky i ve čtyřech hráčích, zkusili i power-play, ale všechny situace Kryštof Ševců vyřešil a z Náchoda si odváží čisté konto.
Zodpovědný výkon celého týmu a dodržení stanovené taktiky nám přinesly další body s okresním rivalem a už jich je letos, ze třech derby 9 !!
Děkujeme hojné účasti fanoušků, další zápas je již tuto středu – doma Třebechovice.

Sestava : Ševců (Mráček) – Štelzig, Řehák – Kellner, Škoda – Frydrych, Novák – Matouš, Petr, Maršík – Hašek, Exner, Hylena – Perutek, Glos, Mach
Diváků : 182 (126 z Hronova )