Baroni nám postup do šestky zadarmo nedali

Baroni Opočno – HC WIKOV Hronov 5:6 (0:2; 1:1; 4:3)
V Opočně jsme nastupovali stále oslabeni pouze ve dvanácti v brance s mladíkem Ševců. Už po půl minutě bylo 0:1 – Fišer asistence Dostál. Ve čtvrté minutě se trefil po krásném blafáku Havelec 0:2. Domácí byli vývojem zaskočeni a nebyli tak nebezpeční jako obvykle, jejich pár šancí spolehlivě vyřešil Ševců.
V šesté minutě druhé třetiny, v přesilové hře zvyšoval už na 0:3 Dostál, nahozením na branku, kdy kotouč zapadl přímo do horního rohu domácí branky. O dvě minuty později se po chybě dostal k puku domácí Srpek a do prázdné branky snížil na 1:3.
Začátek poslední třetiny byl ve znamení přestřelky. Jako na začátku utkání dvacátá vteřina, ke kotouči se dostal Fišer a blafákem nedal domácímu gólmanovi šanci 1:4. O půl minuty později snížil Brožek na 2:4 a o dalších dvacet sekund Petr zvýšil opět na rozdíl tří gólů 2:5. Po čtyřech minutách poslední třetiny to byl domácí Řehák, který opět snížil 3:5. Velkou šanci na uklidnění zápasu jsme měli při trestném střílení, ale Fišer byl tentokrát neúspěšný. Domácí ucítili, že by mohli dosáhnout na body a byli jako tradičně houževnatí. V polovině poslední části hry Srpek snížil již na 4:5. Od tohoto gólu se projevila větší zkušenost našich hráčů, kteří hráli pozorně a čekali na příležitost, která přišla pět minut před koncem. Dudadík krásně našel ze druhé vlny najíždějícího Mlatečka a ten přesnou střelou uklidil kotouč do branky domácích 4:6. Hosté přesto nesložili zbraně a v čase 57:36 snížili Libnarem na 5:6, ale to bylo vše, protože jsme si závěr zápasu již pohlídali.
Tímto výsledkem jsme si zajistili účast v první šestce a zbývající dva zápasy můžeme odehrát jen s vyhlídkou na co nejlepšího umístění po základní části.
Poslední zápas v letošním roce je hned tuto středu doma s BK Nová Paka v 18:00.

Branky Hronova: Fišer (Dostál), Havelec (Mlateček, Dudadík), Dostál (Petr, Hylena), Fišer (Dudadík), Petr (Havelec, Dostál), Mlateček (Dudadík)

Sestava Hronov : Ševců (Kubeček) – Štelzig, Ježík – Dostál, Mlateček – Fišer, Šejnoha, Dudadík – Petr, Rudy, Perutek – Havelec, Hylena

bv

3  HC Náchod       25